Edukacija „Keliaukime į auksinį deivės Saulės sodą“

Titulinis / Naujienos / Edukacija „Keliaukime į auksinį deivės Saulės sodą“

Ar girdi, ar matai, kaip čiurlena vanduo ir plazdena ugnis lino audiniuose? Kaip žvengia arkliukai ir raitosi žalčiukai verpstėse, kaip auga gyvybės medeliai, čiulba paukšteliai rankšluostinėse, skryniose, ąsočiuose? Kaip sukasi baltiškoji saulytė, žydi lelijos popierinėse užuolaidėlėse, langinėse? Juk tai taip įdomu suprasti baltiškąjį ženkliuką ir surasti jį kiekviename buitiniame dirbinyje!

Spalio 14 d. KTKC metodininkė Kristina Kliucevičiūtė-Mikulskienė pakvietė „Austėjos“ ir „Medeinos“ grupių vaikus pakeliauti po auksinį deivės Saulės sodą ir susipažinti su baltiškaisiais raštais ir ženklais, pamatyti tradicinius ornamentus tautodailėje, sužinoti simbolių reikšmes žmogaus gyvenime.

Vaikai iš šieno suko rutuliukus, kurie simbolizavo patį pagrindinį ir pirmą ženklą  – SĖKLĄ (grūdą), piešė natūraliais dažais ROMBUS, kurie simbolizavo ŽEMĘ, supažindino su Lietuvoje auginamu žoliniu augalu, linu ir iš pakulų suko, pynė  žalčiukus, nes  Žalčiukas yra dievybė, kuri simbolizuoja ENERGIJĄ. Praktinėje dalyje išsiraižė saulės ženklo antspaudus, kuriuos atliko raižikliais.